Replika Telefonlar Sağlığa Zararlı Mı?

16/05/2017 0 Yorumlar Replika Telefon,

Bunu kim demiş veya nasıl demiş bilmiyorum ama replikanın insanlar üzerinde ne kadar zararlı olduğu tartışılır yani bu olay tamamen sizin replika telefonunuzu nasıl kullandığınıza bağlı. Orjinal telefonlarda dahi bazen bazı sıkıntılar yaşanabiliyorken replika telefonlarda da bu durumların yaşanması sizce normal bir olay değil mi? Gelin sizlere bu konu hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirelim. İşte sizlere replika telefonlar sağlığa zararlı mı adlı makalemiz..


Replika telefonlar diğer telefonlara göre biraz daha zararlı olabilir fakat bu telefonu nasıl kullandığınıza bağlıdır. Orjinal telefonlarda biliyorsunuz ki bu telefonları vücudunuza fazla yaklaştırmayın deniliyor çünkü içerisinde sar değeri var ve bu sar değeri insan vücuduna radyasyon salgılıyor. Replika telefonlarda aynı orjinal telefonlar gibi vücudunuza sar değerini veriyor fakat aynı orjinal telefon değerinde veriyor fakat bu telefonları uzaktan kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Örneğin 1 arama geldiğinde bunu kulağınıza dayayarak cevap vermek yerine kulaklık ile yapabilirsiniz veya telefonunuzu gömleğinizin üst tarafında taşımak yerine pantolununuzun cebinde taşımayı tercih edebilirsiniz. Replika telefonlarınızı kullanırken uzun süre şarjda bekletmemelisiniz yani bunu orjinal telefonlarda da görebilirsiniz. Her kullanma kılavuzunda bu bilgi yer alır.


Diğer bir yandan replika telefonlarda aynı orjinal telefonlar gibi performans sergileyebilir yani bu telefonlarda işlevseldir fakat kullanmasını bilene göre. Ben sizin yerinizde olsam orjinal telefona binlerce para dökmek yerine replika telefon alarak daha iyi bir performansa telefona sahip olmak isterim yani orjinal ile replika telefonlar arasında hiç bir fark bulunmuyor.

Yeni Yorum Yaz